Studniówka 2017

8 stycznia 2017 r.  212 maturzystόw z polonijnych szkόł  zrzeszonych
w Centrali Polskich Szkόł Dokształcających w Ameryce rozpoczęło Bal Studniόwkowy tradycyjnym polonezem. Był to już 9. taki bal organizowany przez CPSD, ktόry tym razem miał  miejsce w Royal Manor w Garfield, NJ. Podobnie jak w porzednich latach w studniόwce uczestniczyli nie tylko wychowacy klas maturalnych i dyrektorzy szkół, ale także rodzice. Rangi wydarzeniu dodali tak zaszczytni goście jak: Konsul Generalny RP w Nowym Jorku pan Maciej Golubiewski z małżonką, dyrektor wykonawczy Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej p.Bogdan Chmielewski, przedstawiciele Rady Dyrektorów tejże Unii z przewodniczącą p.Małgorzatą Gradzki na czele, Prezes Fundacji Kościuszkowskiej p.Marek Skulimowski oraz dyrektor Instytutu Piłsudskiego dr Iwona Korga.

„Studniówka to tradycja wpisana w kalendarz każdego ucznia szkoły  średniej. Jest to wydarzenie długo oczekiwane przez wszystkich maturzystόw, któremu towarzyszy też lekkie wzruszenie i ciekawość.(...).Tegorocznym maturzystom życzę, abyście w dalszym dorosłym życiu byli odpowiedzialnymi ludźmi oraz dumnymi z tego, że jesteście Polakami” -napisała , w liście skierowanym na ręce Prezesa CPSD dr Doroty Andraki, Pani Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska, która objęła swoim patronatem honorowym tegoroczny Bal Studniówkowy.

Podobny patronat objął także  Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Waszyngtonie pan Piotr Wilczek: „Drodzy Maturzyści -przyjmijcie ode mnie serdeczne podziękowania za wytrwałość, cierpliwość i systematyczną pracę, w którą włożyliście wiele serca. Cieszę się, że zdecydowaliście się na poznawanie języka polskiego, zgłębienie wiedzy o Polsce, o historii Ojczyzny i głęboko wierzę, że włożony wysiłek- nie bez wyrzeczeń przecież- wspaniale zaowocuje”.

Do tych życzeń dołączyli się inni obecni goście, gratulacje składano rόwnież nauczycielom, dyrektorom, a przede wszystkim rodzicom. Maturzyści otrzymali powyżej cytowane  listy gratulacyjne oraz pięćdziesięcio - dolarowe certyfikaty ufundowane przez PSFUK. Głόwnym założeniem wieczoru była jednak zabawa. Wszystkie życzenia i gratulacje były szczere , ale krόtkie, aby nie kraść młodzieży cennych minut na parkiecie. Po słowach prezesa CPSD dr Doroty Andraki: „Studniόwkę 2017 uważam za otwartą. Życzę wszystkim dobrej zabawy”, abiturienci ruszyli w tany, ktόre trwały niemalże do rana.

„A później już tylko ....matura” i wszystkim życzymy połamania piόra.

Kontakt:

Centrala Polskich Szkół

Dokształcających

w Ameryce

PO.BOX 930063

Rockaway Beach BLVD,

NY 11693


Tel: (516) 279-7609

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny
© Centrala Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce