Szanowni Dyrektorzy!

Fundacja na Rzecz Wspierania i Rozwoju Szkół Polonijnych  z Centrala Polskich Szkȯł Dokształcających w Ameryce  w Warszawie zaprasza do wzięcia udziału w   letnich koloniach językowych na Mazurach „Śladami Kopernika” uczniów szkół polonijnych należących do Centrali.

Kolonie „Śladami Kopernika” są współfinansowane przez Senat RP. Jedynym kosztem, który jest ponoszony przez rodziców, jest bilet USA – Warszawa – USA, który zostanie dofinansowany w kwocie  180 dolarów amerykańskich po rozliczeniu Fundacji i CPSD z Senatem RP.

W otoczeniu zielonych drzew Puszczy Pilskiej, nad piękną Krutynią w miejscowości Ukta przygotowaliśmy dla Was miejsce, w którym będziecie mogli doskonalić swoje umiejętności językowe, poznawać Polskę i jej kulturę oraz integrować się ze swoimi polonijnymi rówieśnikami z Niemiec.

Podczas dwutygodniowego pobytu czeka na Was moc atrakcji:

• zajęcie z języka polskiego (24 godziny),

• nauka projektowania gier planszowych,

• nocne obserwacje nieba,

• warsztaty filmowe,

•   jednodniowa wycieczka do Fromborka (zwiedzanie: Archikatedry Warmińskiej z grobem Mikołaja Kopernika i koncertem organowym, Muzeum Mikołaja Kopernika, Wieży Radziejowskiego z punktem widokowym, Muzeum Medycyny w Szpitalu św. Ducha oraz Wieży Wodnej z tarasem widokowym),

• jednodniowa wycieczka do Olsztyna (zwiedzanie: Planetarium, Muzeum Warmii i Mazur w Zamku Kapituły Warmińskiej),

• trzydniowa wycieczka do Warszawy (zwiedzanie Belwederu, Zamku Królewskiego, Centrum Nauki Kopernik, kampusy Uniwersytetu Warszawskiego, Łazienek Królewskich, Starego Miasta oraz Muzeum Powstania Warszawskiego),

• rejs statkiem do Mikołajek,

•dwudniowy spływ kajakowy rzeką Krutynią,

•dwie wycieczki rowerowe po Puszczy Piskiej i okolicach Rucianego,

•zwiedzanie Stacji Badawczej Polskiej Akademii Nauk w Popielnie,

• wizyta w Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie,

• wizyta w łuskarni nasion w Rucianem.

Dzieci zamieszkają w nowych domkach na terenie ośrodka wypoczynkowego, który w całości przeznaczony jest dla uczestników kolonii „Śladami Kopernika”. Zapewniamy wyżywienie, ubezpieczenie oraz fachową opiekę. Do uczestnictwa zapraszamy uczniów szkół polonijnych z Niemiec w wieku 12 – 17 lat. Kolonie odbędą się w dwóch terminach:

I turnus: 1 lipca – 15 lipca 2017 roku (17 miejsc)

II turnus: 17 lipca – 31 lipca 2017 roku (17 miejsc)

Kolonie „Śladami Kopernika” są współfinansowane przez Senat RP. Jedynym kosztem, który jest ponoszony przez rodziców, jest bilet USA – Warszawa – USA, który zostanie dofinansowany w kwocie  180 dolarów amerykańskich po rozliczeniu Fundacji i CPSD z Senatem RP.

 

Warunkiem udziału w koloniach ucznia jest :

  1. Szkoła musi należeć do CPSD
  2. Uczestnik musi:

- być uczniem szkoły polonijnej(udokumentowane kopia świadectw z ostatnich trzech lat -rok szkolny : 2015/16, 2015/14, 2014/13

-osiągać bardzo dobre lub dobre wyniki w nauce (w szkole polskiej)

-wykazać się wyróżnieniami na szczeblu szkolnym, jak i poza szkołą (konkursy organizowane przez CPSD lub przy współpracy naszej organizacji)

-wykazywać się   dużą kultura osobistą oraz nienagannym zachowaniem

 

 3.Wychowawca zobowiązany jest do napisania opinii o uczniu, zaś dyrektor szkoły potwierdza swoim      podpisem dokument.

4.Dokument ucznia należy przesłać do dnia 18 maja 2017r. na adres :

Dorota Andraka

7 Plane Tree Lane

Dix Hills, NY 11746

Z dopiskiem -Wypoczynek letni

Z wyrazami szacunku

Zarząd : FnRWiRSP oraz CPSD 

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą obozu Wakacje po polsku w Warszawie. Wakacje po polsku organizowane są już po raz 3 i cieszą sie ogromnym zainteresowaniem. Do tej pory wzięło w nich udział ponad 60 uzdolnionych uczniów szkół polonijnych ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. Tym razem młodzież polonijna spędzi niezapomniane chwile w Warszawie. Tegoroczną nowością jest oferta na wspólny wypoczynek i zabawę z kuzynostwem lub przyjaciółmi z Polski, dla których organizatorzy przygotowali program „Wakacje po angielsku w Warszawie”. Różnica w cenie ofert wynika z kosztów dojazdu z lotniska i na lotnisko. Test badający potrzeby językowe i poziom znajomości języka polskiego, który zostanie przeprowadzony w formule online, będzie przesłany jedynie do osób, które zgłoszą swój udział w obozie. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z oferta obozu, która znajduje się na stronie centralapsd.pl 

Regulamin uczestnictwa w obozie i karta uczestnika
Wakacje po polsku 2017 w Warszawie%0D%0A[...]
Dokument PDF [548.5 KB]
Wakacje po polsku - info
Wakacje po polsku 2017 w%0D%0A Warszawi[...]
Dokument PDF [543.2 KB]
Wakacje po angielsku - info
Wakacje po angielsku 2017 w%0D%0A Warsz[...]
Dokument PDF [548.9 KB]

Kierownik kursu: dr hab. Anna Dunin - Dudkowska

Trzytygodniowy kurs przeznaczony zarówno dla osób nie znających języka polskiego, jak i dla tych, którzy pragną doskonalić swoją wiedzę w tym zakresie. Oprócz lektoratu języka polskiego, oferujemy bogaty cykl wykładów z historii kultury polskiej, prowadzonych w języku polskim i angielskim (do wyboru). Zajęcia odbywają się w 10-15 osobowych grupach, w zależności od stopnia znajomości języka polskiego. Kurs odbędzie się w terminie 10-30 lipca 2017 r. 

Rekrutacja

1. Indywidualne uczestnictwo
Opłata za kurs wynosi 800 EUR. Obejmuje ona naukę, zakwaterowanie, wyżywienie oraz imprezy kulturalne i turystyczno-krajoznawcze. Koszty podróży oraz ubezpieczenia uczestnicy opłacają we własnym zakresie.

Istnieje możliwość uczestnictwa bez wyzżywienia i zakwaterowania. Opłata za udział tylko w zajeciach dydaktycznych wynosi 1400 zł; opłata za udział w zajęciach dydaktycznych i programie turystycznym - 1800 zł. Termin nadsyłania zgłoszeń indywidualnych mija 25 czerwca 2017 r.

2. Uczestnicy skierowani przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Stypendia pokrywające koszt uczestnictwa w Letniej Szkole przyznawane są przez Biuro Uznawalności Wykształcenia i Wymiany Międzynarodowej, ul. Ogrodowa 28/30, 00-896 Warszawa tel. (+48 22) 826 74 34,

e-mail: biuro@buwiwm.edu.plwww.buwiwm.edu.pl 

Zapytania dotyczące możliwości otrzymania takiego stypendium należy kierować do ambasad/konsulatów lub do lektorów języka polskiego na wyższych uczelniach w krajach zamieszkania zainteresowanych osób. 

Zajęcia dydaktyczne
Lektorat języka polskiego (55 godzin) dla uczestników o różnych poziomach zaawansowania (dla początkujących, średnio zaawansowanych i zaawansowanych), wykłady z historii Polski i kultury polskiej (35 godzin) oraz zajęcia fakultatywne, w trakcie których uczestnicy poznają polskie tańce, piosenki, teatr i film. Wykłady i zajęcia prowadzone są przez pracowników naukowych UMCS. Wszystkie zajęcia dydaktyczne odbywają się w siedzibie Centrum, przy ulicy Weteranów 18. Na zakończenie kursu uczestnicy Szkoły Letniej otrzymują zaświadczenia i dyplomy. 

Program kulturalny i turystyczno-krajoznawczy
Kurs oferuje bardzo bogaty i różnorodny program turystyczno-kulturalny, obejmujący: 

  • wycieczkę do Zamościa i Roztoczańskiego Parku Narodowego,
  • wycieczkę do Kozłówki i Kazimierza (Pałac Zamoyskich i Muzeum Socrealizmu, Muzeum Nadwiślańskie, Góra Trzech Krzyży),
  • wycieczki po Lublinie (zwiedzanie Zamku Lubelskiego, Kaplicy Św. Trójcy, Archikatedry Lubelskiej, byłego obozu koncentracyjnego na Majdanku, a także Muzeum Wsi Lubelskiej i Ogrodu Botanicznego),
  • koncerty organowe, symfoniczne, muzyki ludowej,
  • spotkania z interesującymi ludźmi regionu,
  • seanse filmowe w kinie i projekcje filmowe w Centrum,
  • ognisko w Wojciechowie.

Więcej informacji:

http://www.umcs.pl/pl/lato-polonijne,8072.htm

Osoby zainteresowane proszone są o bezpośredni kontakt z organizatorami w Polsce.

OFERTA_OBOZU_PIEKARY_2017.jpg.pdf
Dokument PDF [609.2 KB]
Regulamin_Obozu_zał. nr 1.pdf
Dokument PDF [329.3 KB]
aplikacja zgłoszeniowa_uczestnika.doc
Dokument Microsoft Word [58.0 KB]

Kontakt:

Centrala Polskich Szkół

Dokształcających

w Ameryce

8100 Shore Front Parkway, Apt. 6B
Far Rockaway, NY 11693


Tel: (516) 279-7609

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny
© Centrala Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce