Szanowni Dyrektorzy!

 

W związku z podpisaniem przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ustawy o legitymacjach szkolnych dla uczniów polonijnych Zarząd CPSD pod koniec lutego 2017 roku zwrócił się do dyrektorów szkół o dostarczenie informacji na temat ilości dzieci i nauczycieli, planujących wyjazd na wakacje do Polski w tym roku kalendarzowym. Informacje należało przesłać do 7 marca 2017r. na adres rochocka@aol.com

Aby usprawnić procedurę otrzymywania legitymacji, Zarząd CPSD podjął współpracę z Konsulatem Rzeczypospolitej Polskiej w NY.

Pani Renata Ochocka wysyłała do wszystkich Dyrektorów informację na temat legitymacji  i obowiązku rejestracji na stronie www.polska-szkola.pl

Informacji o legitymacji nie ma na stronie Konsulatu, ponieważ nie jest jeszcze podpisane Zarządzenie przez odpowiedni organ w Polsce. Gdy tylko otrzymamy odpowiednie pismo w tej sprawie z Konsulatu w Nowym Jorku, prześlemy Państwu całą procedurę otrzymywania legitymacji szkolnych. Bardzo prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. Zapewniam  Państwa, że zdążymy przed wakacjami.

Bardzo proszę o uważne śledzenie informacji ukazujących sie na naszej stronie www.centralapolskichszkol.org  Najnowsze informacje dotyczą egzaminów certyfikatowych. Po raz pierwszy egzamin Państwowy z języka polskiego odbędzie się w naszym ośrodku w Nowym Jorku w dniach 10 - 11 czerwca 2017 roku. Informacje ogólne, struktura egzaminu i regulamin już znajdują się na stronie Centrali. Formularz zgłoszeniowy jak również opłaty za egzamin ukażą się na stronie w ciągu kilku najbliższych dni.

Z wyrazami szacunku

Dorota Andraka

Kontakt:

Centrala Polskich Szkół

Dokształcających

w Ameryce

PO.BOX 930063

Rockaway Beach BLVD,

NY 11693


Tel: (516) 279-7609

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny
© Centrala Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce